Výpravy

pustevnyVánoční výprava je tradiční výlet zájemců celého střediska. Koná se každoročně 27. 12., tzn. den po Vánocích. Od svého založení v roce 2005 proběhla tato výprava už na třech moravských pohořích a stále má před sebou mnoho neprobádaného. Účastnický poplatek je stanoven na krabičku domácího vánočního cukroví.

Výprava se koná každoročně 27. 12. v některém z moravských pohoří.


aquaVýprava do vyškovského aquaparku má dlouholetou tradici. Koná se témeř každý rok, a to na přelomu zimy a jara. Přednostně je výprava určena pro ty nejmenší, tj. předškoláky a vlčata/světlušky, ovšem vítán je kdokoliv, kdo má rád vodní radovánky.

Výprava se koná zpravidla každoročně na přelomu zimy a jara v aquaparku ve Vyškově na Moravě.


ivancenaVýprava na Ivančenu probíhá každý rok v dubnovou sobotu, která je nejbližší svátku sv. Jiří a připomíná popravu pěti skautů – protifašistických odbojářů. Kdo má dostatek sil, může pokračovat dále až na nejvyšší vrchol Moravsko-slezských Beskyd – Lysou horu. Pro svou náročnost je výprava doporučována od 10 let věku.

Výprava se koná každoročně v dubnu o nejbližší sobotě svátku sv. Jiří na Ivančeně.


rudlaMemoriál Rudolfa Plajnera, někdejšího skautského náčelníka, je hřebenový pochod z Tesáku na Hostýn. Pořadatelem této akce je holešovské skautské středisko. To chropyňské je každoročně reprezentováno zpravidla nejmenšími dívkami – světluškami.

Výprava se koná každoročně o víkendu v polovině května v Hostýnských vrších.


cyklovylet2Velotrip je velká cykloexpedice pro činovníky, kdy se cestuje tzv. “na těžko.” První výprava tohoto typu, nepřímo navazující na více jak desetiletí starou tradici, se uskutečnila o letních prázdninách 2012 a směřovala přes čtyři evropské státy. Od té doby je snaha cestovat na zajímavá místa a dosáhnout ještě zajímavějšího cíle.

Výprava se koná každoročně o letních prázdninách zpravidla někde v Evropě.