Projekty

temnotouTemnotou je šifrovací závod dvojic v ulicích noční Chropyně. Účastníci soutěží na několika stanovištích tak, že luští šifry a různé hádanky. Ve hře jsou věcné ceny, které se předávají v cíli třem nejlepším dvojicím. Předem ovšem nikdo nezná, kde se cíl nachází, právě tuto záhadu musejí soutěžící rozluštit z předkládaných šifer.

Akce je přístupná veřejnosti a koná se každý rok v říjnu v Chropyni.


bs2Betlémské světlo je tradiční předvánoční akce, ke které se připojuje i chropyňské skautské středisko. Plamen je zažehnut v betlémské jeskyni, odkud se šíří do celého světa. Chropynští skauti přebírají světlo od brněnských kolegů a každoročně jej den před Štědrým dnem rozdávají u vánočního stromu před zámkem.

Akce je přístupná veřejnosti a koná se každý rok 23. 12. od 16:00 u vánočního stromu v Chropyni.


kure2Velikonoční skautské kuřátko je součást projektu Pomozte dětem a také chropyňské středisko každý rok pomáhá. Velikonoční sbírku je možné podpořit již několikátý rok před supermarketem Albert. Za přispění je možné vybrat si některý z ručních výrobků, popř. něco malého k snědku.

Akce je přístupná veřejnosti a koná se každý rok o víkendu 2 týdny před Velikonočním pondělím před supermarketem Albert v Chropyni.


kapkaSpolečně proti leukémii je charitativní projekt, který shání finanční prostředky pro testování dárců kostní dřeně. Sbírka probíhá na čerpacích stanicích, kde jsou přispivateli za odměnu umyty okna na automobilu. Chropyňské středisko se již několik let aktivně v této věci angažuje.

Akce je přístupná veřejnosti a koná se každý rok o víkendu v polovině června na čerpací stanici v Chropyni.