Oslavy 71. výročí osvobození Československa

Při příležitosti 71. výročí ukončení 2. světové války v Evropě se v našem městě uskuteční oslavy osvobození, jejichž tradičním partnerem je i naše skautské středisko. Za účasti předních představitelů samosprávy budou v rámci těchto oslav položeny věnce k válečným pomníkům; na náměstí Svobody se pak uskuteční pietní akt, v jehož závěru budou při příležitosti Dne vítězství nad fašismem udělena vysoká skautská vyznamenání.

osvobozeni_banerOslavy osvobození Chropyně se uskuteční v pátek 6. května 2016, přičemž odstartují v 17.10 hod. v místní části Plešovec, od 17.30 hod. pak budou pokračovat hlavní částí na náměstí Svobody. Záštitu nad akcí převzala starostka města Ing. Věra Sigmundová, oslav se dále zúčastní členové Zastupitelstva města Chropyně, vedoucí činovníci střediska Krále Jeřmínka a Sboru dobrovolných hasičů Chropyně.

17.10 hod.   |   Plešovec
V místní části Plešovec proběhne krátký pietní akt, během nějž budou položeny věnce k válečnému pomníku na návsi (u hasičské zbrojnice).

17.30 hod.   |   náměstí Svobody
Hlavní část oslav osvobození se pak uskuteční u pomníku padlých hrdinů na náměstí Svobody. Součástí pietního aktu zde bude slavnostní nástup jednotek Sboru dobrovolných hasičů a Junáka, minuta ticha k uctění památky válečných obětí a krátký projev starostky města k občanům. Při příležitosti Dne vítězství nad fašismem na závěr proběhne ceremoniál, během nějž budou vybraným činovníkům Junáka a představitelům veřejného života udělena vysoká spolková vyznamenání.

__________________________
Zveme všechny občany města Chropyně k účasti na těchto oslavách.
Pořadatelem akce je město Chropyně, partnerem akce jsou Junák – český skaut, z. s. a Sbor dobrovolných hasičů.

Oslavy 71. výročí osvobození Chropyně jsou i na Facebooku!