Temnotou 2015 už tento pátek

Noční šifrovací závod Temnotou, který v podzimních ulicích města Chropyně proběhne už po páté , odstartuje už tento pátek 6. listopadu 2015 v 17.00 hod. Registrace do závodu bude probíhat na Hanáckém náměstí už od 16.30 hod., a to ve speciálním stánku. Pro závodníky je letos připravena řada novinek – kromě nových stanovišť a rodinného okruhu také speciální ceny. Tak přijďte!

Přibližně od poloviny září se mohli zájemci z řad veřejnosti registrovat online, a to jak do tradičního závodu pro jednotlivce (závodit mohou všichni ve věku 8 – 15 let), tak také do rodinného okruhu. Všichni, kteří registraci nestihli však nemusí zoufat – do závodu se lze přihlásit i na místě od 16.30 hod., startovné činí 20 Kč. Všechny závodníky bychom rádi upozornili, že každý z nich s sebou musí mít čelovku nebo jiný druh kapesní svítilny a propisku na luštění šifer. Pro vlastní bezpečnost by se rovněž závodu neměli účastnit v tmavém oblečení!

Závod začne úderem 17. hodiny hromadným startem z Hanáckého náměstí. Pořadatelé připravili čtyři závodní okruhy – závodníci budou rozděleni do čtyřech skupin rozlišených barvami. A jak poznáte, do které ze skupin patříte? Jednoduše mrknete na vlastní zápěstí, protože každý účastník dostane speciální náramek. Tím se prokáže také na jednotlivých stanovišťích, jejichž polohu bude zjišťovat postupně v průběhu závodu – jak jinak než luštěním záludných šifer. Během závodu každý závodník naběhá něco kolem devíti kilometrů. Rodiče, kteří se svými dětmi budou závodit v rodinném okruhu, budou mít trasu kratší – rovněž však obdrží speciální barevný náramek.

temnotou_naramky

Cíl, který bude až do poslední šifry tradičně tajný, pak bude pro všechny závodníky společný. Každý z nich tady dostane zdarma horký čaj a pamětní perníkovou medaili. Nejrychlejší luštiči rovněž obdrží speciální ceny z dílny Ivy Dolníčkové. Máte se na co těšit! Ale pozor! Do cíle se každý závodník musí dostat nejpozději do 20.00 hod., na projítí trasou závodu a rozluštění šifer je tedy limit tří hodin.

Věříme, že všichni závodníci budou úspěšní a těšíme se na ně už zítra v 16.30 hod. na Hanáckém náměstí.

Pořadatelem akce je Junák – český skaut, z. s.
Partnerem akce jsou město Chropyně a Správa majetku města Chropyně.

Závod Temnotou 2015 je i na Facebooku!