97. výročí vzniku Českoskoslovenska

V předvečer Dne vzniku samostatného československého státu se v našem městě uskuteční malé oslavy 97. výročí vzniku naší republiky. Za účasti předních představitelů města proběhnou tradiční pietní akty spojené s kladením věnců, mimo ně se uskuteční také lampionový průvod podzimními ulicemi. Srdečně zveme nejenom rodiče s dětmi, ale také všechny ostatní obyvatele našeho města!

trikoloraOslavy 97. výročí vzniku Československa se v Chropyni ukuteční v úterý 27. října 2015, tedy v předvečer státního svátku. Pietní akty, které postupně proběhnou u pomníků válečných hrdinů v místní části Plešovec a na náměstí Svobody v Chropyni, se tradičně uskuteční za účasti předních představitelů města a veřejného života, čestné jednotky Junáka a činovníků střediska Krále Ječmínka. Součástí oslav rovněž bude lampionový průvod, který započne na Hanáckém náměstí, a který povede ulicemi až na náměstí Svobody.

17.15 hod.  |  Plešovec
V místní části Plešovec proběhne pietní akt u válečného pomníku na návsi. Za účasti starostky města Věry Sigmundové a místostarosty města Jiřího Roseckého bude položen věnec a zazní státní hymna.

17.40 hod.  |  Chropyně, Hanácké náměstí
Krátce po půl šesté vyjde z Hanáckého náměstí lampionový průvod městem, který povede ulicemi Moravská – Tyršova (podél zahrady mateřské školy) – Díly – Dr. Emila Axmana – Ječmínkova – Míru a zakončen bude na náměstí Svobody, kde proběhne pietní akt. Zveme všechny rodiče s dětmi, ale také ostatní občany města k účasti. Lampiony s sebou!

18.00 hod.  |  Chropyně, náměstí Svobody
Po příchodu lampionového průvodu zde přibližně v 18.00 hod. proběhne pietní akt u pomníku válečných hrdinů. Za účasti představitelů města, veřejného života a činovníků skautského střediska bude položen věnec, zazní státní hymna a po ní krátký projev starostky města. Celé oslavy pak završí zatroubení signálu Večerky, který připomene padlé bojovníky za svobodu.

Zveme všechny občany města k účasti na těchto oslavách.
Pořadatelem akce je město Chropyně, partnerem akce je Junák – český skaut, z. s.

Chropyňské oslavy 97. výročí vzniku Československa jsou i na Facebooku!