70. výročí osvobození Československa

Při příležitosti 70. výročí konce 2. světové války v Evropě se v našem městě uskuteční pietní akty spojené s kladením věnců k pomníkům válečných obětí. Na náměstí Svobody v Chropyni se při této příležitosti uskuteční také slavnostní nástup jednotek Junáka a Sboru dobrovolných hasičů. Tímto vás srdečně zveme k účasti.

70Oslavy 70. výročí osvobození Československa se v Chropyni uskuteční ve čtvrtek 7. května 2015, tedy v předvečer Dne vítězství. Pietní akty, které postupně proběhnou u válečných pomníků v místní části Plešovec a na náměstí Svobody v Chropyni, se budou konat za účasti předních představitelů města Chropyně, střediska Krále Ječmínka a jednotky Sboru dobrovolných hasičů. Součástí pietního aktu na náměstí Svobody pak bude také slavnostní nástup jednotek Junáka a Sboru dobrovolných hasičů.

16.30 hod.  |  Plešovec
V místní části Plešovec proběhne pietní akt spojený s položením věnců k pomníku válečných obětí u hasičské zbrojnice.

17.00 hod.  |  Chropyně
Hlavní část oslav osvobození Československa pak proběhne na náměstí Svobody v Chropyni, kde se vedle položení věnců k pomníku válečných obětí uskuteční slavnostní nástup. Součástí ceremoniálu bude rovněž minuta ticha k uctění památky padlých a projev starostky města Ing. Věry Sigmundové.

Zveme všechny občany města k účasti na těchto oslavách.
Pořadatelem akcí je město Chropyně. Partnerem akce jsou Junák – český skaut, z. s. a Sbor dobrovolných hasičů.

Chropyňské oslavy 70. výročí osvobození jsou i na Facebooku!